برای دستیابی به موفقیت، شایستگی هایت را زیاد کن ، نه ارزوهایت را

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 875

مربیگری و رهبری مدیران

مربیگری و رهبری مدیران

♦ در محل کار من، مدیران انگیزه و تعهد بالایی در نیروی کار ایجاد می کنند؟
♦ مدیران تا چه میزان شما را در جریان فعالیت های شرکت و نحوه پیشرفت کارها میگذارند؟
♦ مدیران ارشد شرکت من، سطح بالایی از صداقت و درستی را حفظ می کنند؟
♦ من برای مدیران ارشد شرکت احترام زیادی قائل هستم؟
مربیگری نوعی رابطه تعاملی است که به افراد در زمینه شناسایی، هدایت و تحقق اهداف شخصی و شغلی، سریع تر از آنچه که خود قادر به انجام آن هستند کمک می کند و علاوه بر افزایش مهارت های ارتباطی، حل مسأله، کار گروهی و ارتقای توانمندی های فردی به توسعه شایستگی های اصلی شغل نیز می انجامد. مربیگری فرایند همراهی مداوم و حمایت از فردی برای ثابت قدم ماندن در اهداف و تعهدات خود است و به معنای پیمودن راهی میان بر، فائق آمدن بر ترس و تقویت و نیرومند ساختن نقاط و ویژگی های مهم و اساسی است. به بیان دیگر مربیگری هنر تسهیل کردن اجرای فعالیت ها، فرایند یادگیری و پیشرفت فرد است و به طور مداوم بر فرایندهای پیشرفت و رشد افراد تمرکز می کند.

مدیریت، فرایند خلاق بکارگیری کارآمد و مؤثر نیروهای انسانی و مادی ، برای برنامه ریزی ، سازماندهی ، هدایت، رهبری و ارزیابی سیستمهای سازمانی در جهت تحقق اهداف معین در چارچوب نظام ارزشی موجود است. مدیریت عملکرد، فرآیند سیستماتیکی است که بر طرح ریزی یا  planning ، مربیگری یا coaching  و بازنگری یا review  تأکید جدی دارد.

Image result for ‫مربیگری و رهبری مدیران‬‎

یک مدیر بزرگ، میتواند زندگی کاری کارکنان را متحول کند تا از حیث شخصیت و توانمندی های حرفه ای ارتقاء پیدا کنند و از این طریق بتوانند بر چالش های روز افزون غلبه نمایند. بنا بر تعریف فوق تمرکز روش مربیگری بر روی فرد است، و این روش قادر است که بین اهداف و مقاصد سازمان و نیازها و مقاصد فردی در جهت رشد و توسعه‌ی سازمان تعادل برقرار کند. این رویکرد به نوعی، رابطه حمایتی است که مربی زمینه را جهت موفقیت طرف مقابل خود متعهد می‌شود. رویکرد مربیگری در سازمان‌ها و فرایندها و حوزه‌های مختلفی که افراد در تلاش هستند تا به اهداف خود دست یابند قابلیت اجرا و کاربرد دارد، لذا این رویکرد به حرفه یا شغل و موضوع خاصی محدود نمی‌شود، انواع فعالیت‌های مختلفی را شامل می‌شود، مانند:
تجاری، آموزشی، مشاوره، بهداشت، ورزش و.... شامل می‌شود، بنابراین هر فرد متخصص و توانمندی با کسب آموزش‌های لازم در این زمینه می‌تواند به یک مربی تبدیل گردد.

چه کسانی از مربیگری می‌توانند استفاده کنند؟
اکثر افراد می‌توانند از این رویکرد استفاده نمایند و موجبات توسعه خود را فراهم آورند اما از مهم‌ترین کسانی‌که می‌توانند از این رویکرد استفاده کنند می‌توان به :
1- فارغ التحصیلان دانشگاه ها و کسانی که به تازگی در مسیر شغلی قرار گرفته اند.
2- کسانی که به دنبال یافتن شغلی هستند ویا در صدد صدد عوض کردن شغل خود می باشند.
3- کسانی که مسیر شغل و توسعه شغلی جدیدی را مد نظر دارند.
4- در نهایت کسانی که در شغل فعلی خود میخواهند به پست های بالاتری رشد و پیشرفت نمایند.


کوچینگ دانش بنیان ایران