برای دستیابی به موفقیت، شایستگی هایت را زیاد کن ، نه ارزوهایت را

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 875

تله افراد موفق

تله افراد موفق

گلد اسميت يك موردكاوي انجام داده است. او ميگويد: فرض كنيد مي خواهيد با دوستانتان براي شام به رستوران x برويد. دوستانتان رستوران y را ترجيح ميدهند و شما آن را نمي پسنديد و استدلال  مي كنيد، اما در نهايت رفتن به آنجا را مي پذيريد. غذا و سرويس دهي آنجا افتضاح است. شما دو گزينه پيش رو داريد:

گزينه A اينكه غذا و سرويس را به باد انتقاد بگيريد و ثابت كنيد كه حرف دوستان شما نادرست و حرف شما، درست بوده است.
گزينه B آنكه چيزي نگوييد، غذاي بدمزه را بخوريد و سعي كنيد ازوقت لذت ببريد!

70 درصد افراد موفق را كه با آنها كار كرده ام گزينه A انتخاب كرده اند و گفته اند كه بايد B را انتخاب مي كردند. بايد اجازه داد افراد ديگر هم درست بگويند! و در موضع كوچكي پيروز شوند! من غالبا به افراد موفق كمك ميكنم كه بر پيروزي بزرگ تمركز كنند و «پيروزيهاي كوچك را به ديگران واگذار کنند». افرادي كه به دنبال موفقيت هستند غالبا دل مشغولي هدف را دارند يعني نسبت به رسيدن به اهداف كوتاه مدت، وسواس به خرج مي دهند.

در اینجا به سه عامل بسیار موثر در پیشرفت و موفقیت زندگی اشاره می کنیم:

۱. به دنیال سختی ها و چالش ها باشید 
وقتی که شما راحت باشید رشد نخواهید کرد. ترس درونی تان، شما را از حرکت باز می دارد. وقتی که به این صدا گوش کنید، یک انتخاب دارید. می توانید اجازه دهید شما را متوقف کند، یا می توانید به کمک آن خود را به سمت هدفی بهتر و بزرگ تر سوق دهید. زمانیکه به دنبال موقعیت های دشوار بروید ، فرصت های جدیدی برای رشد خواهید یافت. به یاد داشته باشید که  کنار آمدن با چالش ها یک عادت برای پیشرفت است.

۲. برای برنده شدن بازی کنید
اغلب مردم باور دارند برای برنده شدن بازی میکنند. اما در واقع آنها این را با بازی کردن برای بازنده نشدن اشتباه می گیرند! زمانی که شما به اهداف اولیه ی خود می رسید، به آرامش نسبی دست یافته و به دنبل موقعیت های دشوارترحرکت نمی کنید و از رشد و پیشرفت دورخواهید شد. وقتی که برای برنده شدن بازی می کنید، به رشد ادامه خواهید داد. شما به فراتر از چارچوب های همیشگی تان هل داده می شوید و مجبور می شوید با سختی ها مبارزه کنید و تا به هدف های تعیین شده نرسید، عقب نشینی نمی کنید. زمانیکه تنها به برنده شدن می اندیشید، اشتیاق درونی تان شما را به سطح بالاتری هدایت می کند.

۳. منتظر نباشید
گاهی اوقات منتظر ماندن یک ایده ی خوبی است، اما اقدام کردن موجب حرکت می شود. منتظر "زمان مناسب" نباشید. مناسب ترین زمان همین حالاست. منتظر ماندن فقط یک بهانه است و دشمنی برای رشد محسوب می شود چون اغلب ما بخاطر ترس از موفق نشدن عادت داریم که کارها را به تعویق بیاندازیم. همین حالا تصمیم بگیرید و سخت ترین هدفی که در کسب و کار یا زندگی شخصی با آن مواجه هستید را دنبال کنید.

 


کوچینگ تیام
شرکت دانش بنیان رشد فرد و کسب و کار