برای دستیابی به موفقیت، شایستگی هایت را زیاد کن ، نه ارزوهایت را

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 875

زندگی را، خودت بساز

زندگی را، خودت بساز

همه از موفقیت حس غرور دارند و همه دوست دارند که جای انسان‌های موفق باشند، اما رسیدن به موفقیت، سخت‌کوشی بسیار می‌طلبد. می‌توانید جاده را خودتان بسازید و با سخت‌کوشی چاله‌های ناامیدی را پر کنید و آرام آرام به جلو حرکت کنید. باید بیندیشید که هر مسئله‌ای راه‌حلی دارد. فقط باید مسئله را تجزیه و تحلیل کنید و باور داشته باشید که هیچ مسئله‌ای بی‌جواب نیست، فقط ما گاهی عاجز از یافتن راه‌حل درست هستیم. اگر راهی برای رسیدن به جاده‌ی موفقیت نیافتیم، خودمان جاده را بسازیم و یادمان باشد مسیر رسیدن به موفقیت خیلی زیباست و از هر لحظه‌ی تلاش لذت ببریم.

دیک واکسی به ما می گوید چگونه موفق شویم؟
دیک واکسی با تلاش های بی شمارش ۶ راه موفقیت را فریاد می زند:
1. خودت شانست را بساز
2. در هر کاری که انجام می دهی نهایت توانت را به کار بگیر
3. کتاب خوان باش
4. پس انداز کن ولی دست و دلباز باش
5. هرگز کلاهبرداری و دزدی نکن و دروغ هم نگو
6. مشروب نخور و سیگار نکش

۱- خودت شانست را بساز:
تحول بزرگ زندگی دیک، زمانی اتفاق افتاد که سوار بر لنجی شد که از بروکلین عبور می کرد. او دید که یک بچه از لبه لنج داخل آب افتاد. دیک بدون معطلی خودش را در آب انداخت و جان آن بچه را نجات داد. پدر وحشت زده آن کودک که شنا هم بلد نبود از اینکه فرزندش زنده ماند بسیار خوشحال شد و به دیک قول داد هر پاداشی که بخواهد به او می دهد. بعد از آن ماجرا آن مرد شغلی را در یک دفتر حسابداری با درآمد هفته ای ده دلار به دیک پیشنهاد کرد که چندین برابر درآمد آن زمان دیک بود. آیا او به شانس بزرگی رسیده بود؟ در واقع این طور نبود. از خود گذشتگی دیک زمینه این خوش اقبالی را برایش فراهم کرد و پشت کار هر شب او در راه تحصیل به این معنی بود که او می توانست بدون دریافت هیچ گونه کمک نوع دوستانه ای از طرف دیگران، استخدام شود.

شانس در خانه کسانی را می زند که احتمال وقوع آن را به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش می دهند 

۲-در هر کاری که انجام می دهی نهایت توانت را به کار بگیر
انگار لازمه زندگی کردن، این است که هر کاری که انجام می دهیم حتی اگرعلاقه ای به آن نداشته باشیم آن را با حداکثر توانمان انجام بدهیم تا بتوانیم وارد مرحله بعدی زندگی مان شویم. دیک ژنده پوش فقط یک واکسی است ولی از حرفه اش برای پس اندازکردن، آشنایی با مردم طبقه بالاتر و به طور کلی بهبود اوضاع زندگی اش استفاده می کند.

اگر هر کاری را با صداقت، عدالت و تمام توانتان انجام دهید، موفق تر خواهید بود

 ۳- کتاب خوان باش
دیک با پسر یک مرد ثروتمند ملاقات کرد و یک روز تمام او را در اطراف شهر به گردش برد. سپس پدر آن پسر به دیک گفت که فقر در این کشور نمی تواند مانعی در برابر موفقیت باشد و برایش تعریف کرد که چطور کارش را از شاگردی در چاپخانه شروع کرد و سرانجام یک تاجر موفق شد. او به دیک گفت که از کار کردن در چاپخانه نکته ای آموخته بود « که ارزش آن برایم بیشتر از پول است.» وقتی دیک از او پرسید که آن نکته چیست مرد در پاسخ گفت:« علاقه به کتاب خواندن و مطالعه کردن. در طول ساعات فراغت توانستم از طریق مطالعه پیشرفت کنم و بخش زیادی از دانش امروز من حاصل آن مطالعات است. در واقع یکی از کتابهایم مرا در مسیر چیزی قرارداد که بعدها اختراع کردم. پس می بینی پسرم، عادت مطالعه کردن، راه دیگری بود که مرا پولدار کرد و منافع دیگری هم برایم داشت.»

۴- پس انداز کن ولی دست و دلباز باش
وقتی به طور اتفاقی پنج دلار پول به دست دیک رسید یک حساب بانکی باز کرد. این مبلغ پس انداز، منبع مهم امنیت و غرور او شد زیرا دیگر مجبور نبود یک زندگی بخور و نمیر داشته باشد. در حالی که با خوشحالی فکر می کرد که به یک سرمایه دار تبدیل شده است فورا به دوست نیازمندش کمک کرد فوسدیک همان پسری که با او همخانه شد قصد داشت به جای واکس زدن یک کار اداری برای خودش دست و پا کند بنابراین دیک به فردی که مادرش مریض بود کمک کرد.

۵-هرگز کلاهبرداری و دزدی نکن و دروغ هم نگو 
حس شرافت و درستکاری دیک که از نظر افراد فرهیخته، ساده لوحانه به نظر می رسد سرانجام به منبع موفقیت او تبدیل می شود. برای کسی که برنامه ای برای آینده اش ندارد اعتقاد دیک به درستکاری واقعا دور اندیشی است. آقای ویتنی به دیک می گوید:« به یاد داشته باش که موقعیت آینده تو در اصل به خودت بستگی دارد. نتیجه صداقت، خودشناسی است.

۶- مشروب نخور و سیگار نکش
خیلی قبل از اینکه شواهد پزشکی، مضر بودن سیگار را نشان بدهند، آلجر، سیگار کشیدن را « عادتی پلید » نامید که هیچ شان و ارزشی به فرد سیگاری نمی دهد. البته مشروب خواری را بدتر از آن می داند. از نظر او مشروب خواری، دشمن صرفه جویی است زیرا ممکن است یک شب مشروب خواری، پس انداز یک هفته تان را به باد دهد و دشمن کار هم هست زیرا خماری ناشی از آن بر کار روزانه افراد تاثیر می گذارد. از نظر آلجر مشروب اراده انسان را ضعیف می کند، هوشیاری ذهن را می گیرد و شخصیت سالم را فرسوده می کند.

 پند بزرگان در زمبنه موفقیت 

جاشوه جی مارین
“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.

برایان تریسی
“یکی از کلید های موفقیت، داشتن نظم در انجام دادن کارهایی است که باید انجام دهید؛ حتی اگر میلی به انجامش ندارید… اما میدانید مهم هستند و باید انجام شوند.”

جورج فورمن لوکاس
افرادی که صبر خوبی دارند، اتفاقات خوبی برایشان رخ میدهد و اتفاقات عالی برای افرادی که اتفاقات عالی را خودشان با تلاش خودشان محقق میکنند.

دنیس ویتلی
خوشبختی نمیتونه مسافرت کردن باشه، داشتن باشه، بدست آوردن باشه یا حتی پوشیدن! 
خوشبختی یک تجربه معنوی از زندگی کردن هر دقیقه از زندگیتان با عشق، لذت و قدردانی است.

انیشتین
راه حل صحصح موفقیت این است که اشتیاق شما به پیروزی بیشتر از ترس شما از شکست باشد.

جیم ران
جاهایی بروید که مورد توجه واقع شوید، نه مورد تحمل؛ 
اگر آنها ارزش واقعی شما را نمیداند پس دیگر وقتش است یک شروع جدید در روابطتان داشته باشید.

رابین شارما
هیچوقت از داشتن عقاید متفاوت با توافق جمع نترسید،حتی وقتی که تنها فرد موجود با همچین اعتقادی باشید.

فرانک سیناترا
بهترین انتقام، یک موفقیت عظیم است.

هنر فورد
به تمام دلایلی که موفق نمی شوید فکر نکنید… فقط به 1 دلیلی فکر کنید که میدانید موفق می شوید.

آلبرت اینشتین
از همه افرادی که در زندگیم دست رد به سینه ام زندند سپاس گذارم، به همان علت بود که کارهایم را خودم انجام دادم و الان در این جایگاه قرار دارم.

استیو جابز
تنها راه انجام دادن کارهای عظیم، دوست داشتن کاری است که میکنید.اگر تا الان آنرا پیدا نکردید، به گشتنتان ادامه دهید و تا زمانی که آنرا پیدا نکردید، متوقف نشوید.

اوژن فودور
عمر کوتاه است پس زندگی کنید. عشق کمیاب است، پس به چنگش بیاورید. خشم بد است، عاشق شوید. ترس ترسناک است، تا زمانی که باهاش مقابله نکردید. خاطرات شیرینند پس قدرشان را بدانید.

وینس لومباردی
وقتی میگید سخته مترادف جمله “من به قدر کافی قوی نیستم تا براش بجنگم” است، بس کنید این حرف های مزخرف رو، مثبت باشید و هرچقدر هم سخت باشه، باید بروید بیرون و بدستش بیارید

جک کنفیلد
برای شکست هایتان زیاد ناراحت نشوید، برای فرصت هایی که بدون امتحان کردنشان از دست میدادید ناراحت باشید.

لس براون
درد امروزتان، میتواند تبدیل به نقطه قوت تان در آینده تان شود، برای هر چالش، رویارویی با آن فرصتی برای رشدتان خواهد بود.

فرح گری
رویای خودتون رو بسازید، وگرنه کسی شما را استخدام میکند تا رویای او را بسازید.

جویل براون
تنها شکافی که بین شما و رویایتان قرار دارد با کمی اراده به عمل و کمی اعتقاد راسخ پر میشود.

ری کراک مک دونال
شاد بودن به این معنا نیست که همه چیز خوب است، شاد بودن به این معناست که شما تصمیم گرفتید فراتر از هرآنچه کامل نیست را ببینید.

لری ویجت
هیچکس تا به حال برنامه ای برای شکست خوردن، چاق شدن یا احمق بودن ننوشته! این چیزها وقتی اتفاق می افتد که شما برنامه ای نداشته باشید.

کارل بارد
اگرچه کسی نمیتواند برگردد به عقب و شروعی عالی داشته باشد، اما هرکسی میتواند از الان شروع کند و یک پایان عالی داشته باشد.”

دیوید بُویی
وقتی گذشته تان زنگ میزند، اجازه بدهید برود روی پیغام گیر.اعتماد کنید به من… دیگر هیچ چیز جدیدی برای گفتن ندارد!! 

آنتونی رابینز
چیزی را که دارید را دوست داشته باشید. چیزی را که می خواهید، بهش نیاز داشته باشید. چیزی را که دریافت میکنید را بپذیرید. هرچقدر میتوانید انفاق کنید؛ و همیشه بخاطر داشته باشید از هر دستی بدهید از همان دست میگیرید.

اریک توماس
فقط بخاطر داشته باشید : همیشه اون بیرون افرادی هستند که بیشتر از شما خوشحالند درحالی که کمتر از شما دارند.

ناپلئون هیل
بزرگترین اشتباهی که در زندگی میتوانید مرتکبش شوید این است که هیچ وقت سعی نکنید.

 وارن بافت
زندگی دارای 2 قانون است. 1. هیچ وقت کم نیار و 2.هیچوقت قانون شماره 1 رو فراموش نکن.

مایکل جوردن
هیچکس آن بیرون موفقیت را با دستانش به من هدیه نخواهد کرد. من باید خودم برم بیرون و موفقیت را کسب کنم… بخاطر همین است که من امروز اینجا هستم, تا بر سرنوشتم مسلط شوم، تا پیروز شوم، هم بر زندگی هم بر خودم.


کوچینگ تیام
شرکت دانش بنیان رشد فرد و کسب و کار