برای دستیابی به موفقیت، شایستگی هایت را زیاد کن ، نه ارزوهایت را

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 875

خروج از منطقه آسایش (چرا تغییر نمی کنیم)

خروج از منطقه آسایش (چرا تغییر نمی کنیم)

بدیهی است که باقی ماندن در محدوده ی آسایش بسیار آسان تر از مواجه شدن با ترس فرا تر گذاشتن پا از این محدوده است. اما شما با محدود کردن خود به آنچه که از قبل می دانید، خود را از فرصت های حرفه ای، تجربیات تازه و رشد شخصی محروم خواهید کرد. ماندن در درون مرزهای آسایش همواره احساس آرامش و راحتی بیشتری نسبت به جسارت فراتر رفتن از این مرزها را به ما القاء می کند. اما اگر خود را درون دانسته های امروزتان محدود کنید، به احتمال زیاد فرصت های حرفه ای بیشماری را از دست می دهید و پیشرفتی در زندگی نخواهید کرد.

آیا می خواهید از منطقه ی آسایشتان خارج شوید، ولی نمی دانید از کجا شروع کنید؟ سخت ترین قسمت اینکار گذراندن مرحله ی اول است.

قدم اول: برداشتن اولین گام
قدم اول همیشه دشوارترین بخش کار است. اولین روز در ورزشگاه را در نظر بگیرید که احتمالاً بدترین جلسه ی ورزشی شما می باشد. نوشتن اولین خط از یک داستان بسیار طول می کشد. اما وقتی حرکت آغاز می شود، ادامه دادن راه آسان تر خواهد بود.

قدم دوم: قرار گرفتن در یک محیط جدید
با اعمال تغییرات کوچک شروع کنید، تغییراتی که زندگی روزانه ی شما را مختل نمی کنند، برای مثال به رستوران های واقع در بخش های دیگر شهر بروید و یا در یک گالری حضور پیدا کنید. هدف آن است که بدون از دست دادن کنترل اوضاع، تغییرات محسوسی را در زندگیتان ایجاد کنید.

قدم سوم: امن ترین راه را انتخاب نکنید
هر زمان انتخابی ما قاعدتاً امن ترین و یا راحت ترین انتخاب است و ما معولاً از انتخاب های ریسک پذیر و ناراحت کننده اجتناب می کنیم. اما فراموش نکنید همین انتخاب های ریسک پذیر و ناراحت کننده هستند که به شما درس می دهند و باعث رشدتان می شوند. پس انتخاب های ریسک پذیر داشته باشید.

قدم چهارم: از راه دیگری به خانه بروید
اگر از مسیر دیگری به سمت خانه رانندگی کنید و یا پیاده قدم بزنید، مطمئناً چیزهای متفاوت تری را مشاهده می کنید. در واقع همین یک تغییر کوچک می تواند دنیای شما را کمی بزرگتر کند. این ساده ترین راه برای شروع است. پس از آن، شما می توانید تغییرات شدیدتری را امتحان کنید. در نهایت و در مواجه با تغییرات جدید آسایش بیشتری احساس می کنید.

قدم پنجم: تصمیم های ناگهانی بگیرید
مقصود از تصمیم گیری های ناگهانی،  تصمیم گیری های حیاتی نیست. هر تصمیم ساده ای مثل انتخاب رستوران یا رفتن به خرید می تواند جزو تصمیم گیری های ناگهانی شما قرار بگیرند. بدون آنکه فکر کنید انتخاب های غیر معمول داشته باشید. 

قدم ششم: نقطه نظرات دیگران را در نظر بگیرید
یکی دیگر از راهکارهای جالب آن است که معاشرت خود با افراد مغرور که اغلب مخالف شما هستند را بیشتر کنید. سعی کنید درباره ی اختلاف نظرات با آنها بحث کنید. اینکار در نهایت به شما کمک می کند اعتقادات و باورهای خود را مجدداً سبک و سنگین کنید.

قدم هفتم: بیشتر “بله” بگویید
حتی وقتی مطمئن نیستید که آماده ی انجام کاری هستید به آن “بله” بگویید. در محل کار به انجام پروژه های جدید “بله” بگویید. نقش های جدید را بر عهده بگیرید، حتی اگر قبلاً در چنین پستی کار نکرده اید. اینکار فرصت های بزرگی در دنیای کار حرفه ای برای شما ایجاد می کند. چه کسی می داند! شاید از انجام کارهای جدید رضایت بیشتری داشتید و علاقه ی واقعی خود را پیدا کردید.

قدم هشتم: داوطلب شوید
داوطلب شدن در یک انجام کار نوعی تجربه ی یادگیری می باشد. برای انجام کارهای نا آشنا داوطلب شوید و خودتان را به فرد مفیدتری تبدیل کنید.

قدم نهم: به ترس هایتان عمل کنید
استراتژی: آیا از انجام اینکار واهمه دارم؟ پس باید آن را انجام دهم. تنها با اینکار می توانید بر ترس خود غلبه کنید و انرژیتان را تحت کنترل بگیرید.

قدم دهم: برای بهبود در مهارت های مورد نظر چالش های مرتبط با آن را برای خود بسازید
چالش هایی را برای خود طراحی کنید که به شما فشار بیاورد تا از منطقه ی آسایش خود خارج شوید. به طور مثال: هربار که برای خرید یک قهوه مراجعه می کنید، خودتان را مجبور کنید ۱۰% تخفیف بگیرید. هر بار که با یک غریبه رو در رو می شوید، آنقدر او را نگاه کنید تا او نگاهش را از شما بردارد. هر بار کسی احوال شما را پرسید به جای گفتن خوبم بگویید عالی هستم. تنها بر روی انجام چالش ها تمرکز کنید و بهانه نیاورید. به مرور زمان به آنها عادت می کنید.

قدم یازدهم: اجازه دهید دیگران برایتان تصمیم بگیرند
اگر قرار است به سفر بروید اجازه دهید دیگران تصمیم بگیرند و شما تابع باشید. به این ترتیب به مکان های جدیدتری سفر خواهید کرد.

قدم دوازدهم: به یاد داشته باشید فردا یک روز جدید است

این دیدگاه به شما کمک می کند باور کنید آنچه شما را نمی کشد، قوی ترتان می کند. شما زنده می مانید، بهبود می یابید، چیز جدیدی می آموزید و شانس صدمه ندیدن در زندگیتان کمتر می شود.

با آرزوی موفقیت

 


کوچینگ تیام 
شرکت دانش بنیان رشد فرد و کسب و کار