برای دستیابی به موفقیت، شایستگی هایت را زیاد کن ، نه ارزوهایت را

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 875

رهبری سازمان در عصر جدید

رهبری سازمان در عصر جدید

آيا کسب و کار وارد دوران جديدي شده است؟

و آيا اين به آن معني است که پارادايم هاي جا افتاده در عرصه تحول سازماني، ديگر راهگشا نيستند؟

دانيل ام. کيبل، استاد رشته رفتار سازماني در مدرسه كسب وكار لندن، پژوهشگر در حوزه فرهنگ سازماني و اثرات آن بر سود

رقابتي پایدار و رشد و پرورش رهبری سازمانی است.

تغییرات سازمان ها در سال 2012 را چگونه ارزيابي مي کنيد؟

 امروزه پايه و اساس اعمال تغييرات، ايجاد تغييرات کوچک در رفتار انساني است نه ايجاد تحولات بزرگ سازماني. مساله بر سر اين است که صدها (يا حتي هزاران) فرد به روش تازه اي رفتار کنند و به اين ترتيب افراد درون سازمان تغيير و تحولي در سازمان ايجاد کنند که مشتریان آن را ببینند و به آن واکنش نشان دهند.

رهبري سازمان چگونه بايد کارکنان را به ادامه تلاش و استقامت تشويق کند؟  

فکر مي کنم رهبران بايد اطمينان حاصل کنند که نيروي کار از اينکه تحول يک امر پرچالش و زمان بر است و همه چيز از ابتدا به شکل کامل کار نخواهد کرد، آگاه باشد. يک منحني آموزش وجود دارد که نشان مي دهد در اين دوره است که اکثر افراد نااميد شده و پسروي مي کنند. براي پرهيز از اين مشکل، مثل هر مربي ورزش، رهبران بايد در هنگام پيش آمدن تاخيرها، افراد را به پافشاري و استقامت تشويق و تشجيع کنند. کل داستان مربيگري (coaching) همين است.

 چنين تحولات سازماني همانند روندي است که فردي با آرزوي رسيدن به تناسب اندام بهتر، از سر خواهد گذراند. اينکه آن را به عنوان هدف و مقصد بپذيرند، يک مساله است. اما برانگيختن آنها به اينکه هر روز قبل از طلوع در سالن تمرين باشند و کاري که از جهت فيزيکي ناخوشايند است و غير از روند جاافتاده زندگي است را انجام دهند، مساله اي ديگر. در اين نقطه است که بايد قادر باشيد به يادشان بياوريد که اين چيزي است که خودشان خواسته اند و شما براي ايشان مي خواهيد. شما با تاکيد مکرر بر اينکه بايد بر هدف تمرکز کنند و اينکه نتيجه نهايي به تحمل اين رنج ها مي ارزد، به ادامه دادن، تشويق شان کنيد.

 


کوچینگ تیام

شرکت دانش بنیان رشد فرد و کسب و کار